Beleidsadviseur Wonen – Amsterdam

Introductie

Voor een federatie van woningcorporaties in Amsterdam zijn we op zoek naar een “Beleidsadviseur Wonen” voor een periode van 4 tot 5 maanden met optie tot verlengen, 24 uur per week.

Organisatie

De Amsterdamse Federatie van Woningcorporaties bestaat sinds 1917 en is de belangenvereniging van alle aangesloten woningcorporaties in Amsterdam.

Onze werkzaamheden zijn op hoofdlijnen:

 • Netwerken stimuleren en onderhouden namens onze leden
 • Fungeren als lokaal en regionaal centrum voor kennis over de woningmarkt, vergaren van gegevens over alle
 • 15 corporaties
 • in de Noordvleugel van de Randstad
 • Vergaren van relevante kennis over ontwikkelingen binnen en buiten de sector en delen met onze leden
 • Hun belangen vertegenwoordigen bij relevante stakeholders
 • Shared services en diensten verlenen

Samen willen we bijdragen aan goed en betaalbaar wonen in Amsterdam. Mensen met een laag inkomen vormen onze primaire doelgroep. Wij werken aan betaalbare en kwalitatief goede sociale huurwoningen. Samen met gemeente en maatschappelijke partners werken we ook aan leefbaarheid in de buurten en aan voorzieningen voor wonen en zorg.

Functie

De Amsterdamse Federatie van Woningcorporaties is op zoek naar een beleidsadviseur Wonen. Vind je het leuk om de belangen te behartigen van de gezamenlijke woningcorporaties, kun je daarbij de onderlinge samenwerking bevorderen en wil je impact maken op het wonen in Amsterdam, dan is deze baan iets voor jou!

De werkzaamheden van de beleidsadviseur Wonen zijn divers. Je zal je onder meer bezighouden met netwerk woonfraude en herhuisvesting en je coördineert de inzet van de corporaties in de schuldhulpverlening. Je komt te werken in een vierkoppig team Wonen, dat zich beleidsmatig bezighoudt met de sociale kant van wonen. Je bevordert de samenwerking tussen woningcorporaties onderling en met andere partijen, zoals de gemeente en zorginstellingen. Je bent aanspreekpunt voor de woningcorporaties en je treedt op als vertegenwoordiger en belangenbehartiger namens de woningcorporaties.

Je monitort de afspraken die corporaties maken met hun samenwerkingspartners over de woonfraude en herhuisvesting en spreekt partijen aan op de voortgang. Dit jaar moeten weer nieuwe kaderafspraken gemaakt worden tussen de corporaties, huurderskoepels en Gemeente inzake de voorwaarden bij renovatie, waarbij jij beleidsmatig zorgt voor goede afstemming tussen de partijen.


Functie-eisen

 • Je hebt HBO- of WO werk- en denkniveau
 • Schrijven gaat je makkelijk af
 • Je bent relationeel en politiek sensitief en beweegt je makkelijk in een complex krachtenveld
 • Je bent en werkt eer zelfstandig en pakt van nature de regie in projecten
 • Je denkt in mogelijkheden en houdt oog op de doelen die je stelt
 • Je krijgt energie van een baan waarin je regelmatig moet inspringen op de actualiteit
 • Ervaring in het sociaal domein is een pre

Aanbod

Prima ZZP-tarief.

Reageren kan tot 31 mei 2023.